SMAKI WELLNESS

Przepisy wellness to nowy portal grupy Comfortum. Rekomendujemy Państwu przepisy w stylu "wellness", będące owocem wieloletnich doświadczeń najlepszych Szefów Kuchni hoteli SPA & Wellness. Serdecznie zapraszamy do zamieszczania własnych przepisów, które pokażą, że kuchnia może być nie tylko zdrowa, smaczna i elegancko podana. Może ona być również inspiracją do rozwoju duchowego i przyczynkiem do naszego atrakcyjnego wyglądu. Czekają na Państwa konkursy, gdzie co miesiąc można wygrać cenne nagrody: pobyt w ekskluzywnym hotelu SPA czy też kosmetyki SPA.

1239214_39711428_963409

Szukaj przepisuPrzepis dnia:
Grillowane krewetki Black Tiger na bukiecie
Awokado , Cytryna , 50 g Czosnek , 100 g Kiełki nasion słonecznika , 600 g Krewetka ...
Czytaj więcej...
Dieta Wellness

perfect-meal_522331Właściwie dobrana dieta obfitująca w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witaminy i składniki mineralne, nie rzadko jest gwarancją poprawy stanu zdrowia mającą duży wpływ na nasze samopoczucie i pozytywne nastawienie.

Założenie, iż zdrowa żywność nie może być smaczna to duży błąd. Odpowiednio przygotowany posiłek w którym nie zabraknie warzyw, owoców, chudego mięsa czy przypraw, stanie się bowiem królem stołu i nie dorównają mu gotowe „domowe” dania, czy też pseudo kanapki rodem z barów szybkiej obsługi. Oprócz well-being czyli dobrym samopoczuciu nie można również zapomnieć o integralnej części Wellness, a mianowicie filozofii fitness.

 

 

Zdrowe i smaczne jedzenie w połączeniu z świadomym wysiłkiem fizycznym to kwintesencja właściwego trybu życia. Dzięki takiej formule będziemy mogli długo pozostawać w zdrowiu także w sędziwym wieku.

Już ponad 5000 lat temu w okresie narodzin Ayurvedy - hinduskiej medycyny naturalnej, człowiek zauważył, że decydujący wpływ na stan jego zdrowia ma dieta. Obecne czasy poniekąd wymuszają na nas ciągłą pogoń. Pomimo tego nie należy ulegać presji sekundnika, zwłaszcza w kwestii jedzenia. Spożywanie posiłku powinno odbywać się bez zbędnego pośpiechu i stanowić swoistą ucztę dla naszych zmysłów. Smak, zapach, a nawet dotyk odgrywają tu przecież niebagatelną rolę.

Na drodze do Smaku Dlaczego naturalnie…?

Zmysł smaku to podróż. Dosłownie i w przenośni. Podróż do wnętrza siebie dzięki której odkryć możemy ukryte pokłady energii, a tym samym na nowo pobudzić nasze ciało do działania. Jednak jest to także podróż po licznych regionach oraz charakterystycznych dla nich kuchniach. Obiad zjedzony w kameralnej atmosferze, cieszący zmysły, a ponadto bogaty w składniki odżywcze może w równym stopniu wpłynąć na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Wybór naturalnej żywności jest niezwykle ważny. Niegdyś większość domów posiadała własne wędzarnie czy lodownie jednak obecnie rozwój cywilizacji wymusił na nas stosowanie substancji chemicznych konserwujących i polepszających smak żywności, co w większość przypadku wywiera negatywny wpływ na stan naszego zdrowia.6a00d8341cf8e053ef01156f12a93f970c-800wi_454298

Żywność nie przetworzona charakteryzuje się krótkim terminem przydatności, a to ze względu na fakt, iż produkowana i przechowywana jest w naturalny sposób, bez użycia środków chemicznych. Dzięki naturalnemu procesowi produkcji artykuły te wolne są od pozostałości środków chemicznych, sztucznych dodatków, a ponadto zawierają do 40% mniej szkodliwych dla organizmu azotynów i około 550-700 razy mniej pestycydów.

Zgodnie z filozofią Wellness to my sami jesteśmy odpowiedzialni za stan naszego zdrowia, tak więc to do nas należy wybór: czy spożywana żywność będzie naszym sprzymierzeńcem w walce o zdrowie i zachowanie szczupłej sylwetki, czy może stanie się ona przeszkodą w osiągnięciu wyznaczonych celów. Odrzućmy więc „szybkie jedzenie” oraz niezdrową kuchnię na rzecz posiłków wartościowych i odżywczych. Traktujmy swoje ciała zgodnie z należytym im szacunkiem; przecież zdrowie to jeden z najważniejszych aspektów ludzkiego życia.

 

Milena Grochal

Zostaw komentarz: